| MădălinaDaniela20 a întrebat:

Imi poate spune cineva ce inseamna daca intr-o ecuatie chimica pe sagetuta am un oxid : oxid de mangan MnO2? Ce reprezintă notatia respectiva?

3 răspunsuri:
| Adyiasi96 a răspuns:

MnO2 este catalizatorul reactiei. Catalizatorii sunt substante chimice care accelereaza reactiile si nu reactioneaza nici cu reactantii nici cu produsii happy

| Nume30421 a răspuns:

Eu stiam ca pe sageata sunt conditiile ca sa reactioneze... Poate asa e! Sau poate nu! Ma duc sa mai raspund la intrebari! big grin