| Vdiana96 a întrebat:

Buna! Îmi poate spune cineva dacă se scoate de la anul’ (2023) admiterea la fizica pentru facultatea de medicina din București?

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Nu e chestia ca nu face fata. A întrebat pentru ca poți da chimie sau fizica la proba a doua ( prima proba e biologia) și a fost un zvon cum ca s-ar scoate fizica și ar rămâne obligatorie chimia fără sa mai poți alege. Vrea sa știe pe ce sa se axeze probabil.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu vreau sa fiu rau, dar daca nu poti face fata la examen de admitere, crezi ca poti face fata la faculta in sine? E medicina, unde chiar trebuie sa stii ce faci, ca daca gresesti unii pot sa moara.

| Vdiana96 explică (pentru Nirvanaaa):

Exact asta am întrebat. Mulțumesc de înțelegere!

| Nirvanaaa a răspuns (pentru Wr3nch):

Nu e chestia ca nu face fata. A întrebat pentru ca poți da chimie sau fizica la proba a doua ( prima proba e biologia) și a fost un zvon cum ca s-ar scoate fizica și ar rămâne obligatorie chimia fără sa mai poți alege. Vrea sa știe pe ce sa se axeze probabil.

| Nirvanaaa a răspuns:

Acela ca s-ar scoate e doar un zvon. S-a tot dezbătut de-a lungul anilor și totuși încă a rămas proba de examen.