| lilbb a întrebat:

Imi poate spune si mei cineva despre examenele Cambridge? La ce te ajuta?

Răspuns Câştigător
| RandomGirl a răspuns:

Examenul Cambridge este un certificat prin care demonstrezi nivelul tau de limba engleza. Te ajuta daca vrei sa intri la o facultate in Europa si dupa mine este destul de greu pentru ca are multa gramatica si este engleza britanica cu toate expresiile lor(ciudate).
Sunt mai multe tipuri de examene prin care poti sa iti demonstrezi nivelul de limba engleza IELTS tot engleza britanica si TOEFL engleza americana, pe care eu o sa il dau in decembrie.
In Romania te ajuta pentru CV.
Pretul examenului Cambridge este de 6-7 milioane.

5 răspunsuri:
| irbis a răspuns:

Ele testeaza si atesta ca ai un anumit nivel de engleza si sunt recunoscute international. Sunt o dovada ca stii engleza de un anumit nivel. Nivelul de cunoastere a englezei porneste de la nivel A1 la C3 (care e cel mai inalt). Exista si mai multe examene cambridge. Dificultatea variaza in funtie de nivelul la care tintesti. Nota de la examen arata cat de bine stii nivelul acela de engleza.

| lilbb explică:

Mie*

| HіdeMσσn a răspuns:

Buna. In urma examenelor ( daca le vei lua ) vei primi o diploma. Diploma de Cambridge. Cu aceasta diploma poti intra la ambasada pe post de traducator etc. Oricum se bazeaza pe engleza vorbita fluent pentru traducatori. Sper ca te-am ajutat.

| Adelasa a răspuns:

Examenul camridge este pentru cei care nu stiu despre sa vorbeasca, acest examen este recunoscut la nivele international si are ca subiect limba engleza.are 3 nivele:first, advanced si proficiency. examenul costa aprox 130 euro.
funda?

| adalooppage a răspuns:

Te ajuta sa intri la diferite facultati din strainatate sau poate si din tara (nu stiu sigur) si sa iti perfectionezi limba engleza sau alte limbi. Sper ca ti-am de ajutor happy