| AnDrEi66ANDY a întrebat:

Cine imi poate spune care este diferenta dintre examenele de la Cambridge KET; PET; BEC; FCE; CAE: CPE? Ce presupune fiecare dintre ele si care te ajuta mai mult pentru faculate si pentru un viitor job? Toate se pot echivala la BAC?

1 răspuns:
| cookie01 a răspuns:

Salut. Scarile de dificultate la examenul Cambridge sunt A1, A2, B1, B2, C1, C2, in aceasta ordine. Cu fiecare tip de examen poti lua maxim unul dintre aceste calificative. Daca vrei o facultate din Romania, sincer, nu iti vor cere niciunul dintre ele, doar in strainatate, la fel si pentru un viitor job. Toate se pot echivala la BAC ca si ECLD-ul