| MeiAnneMei a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva ce materii sunt de baza, ca sa spun asa, la liceul sanitar?

4 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Presupun ca te referi la specializarea Stiintele naturii.

Materii de baza: Chimie, Biologie, Fizica
Alte materii importante: Matematica
Alte materii: Informatica, Stiinte socio-umane, Geografie, Istorie, Romana, Limbi straine.

| Surtulecs a răspuns:

Buna! Iti voi enumera toate materiile intalnite acolo:
matematica, informatica, chimie, biologie, logica, muzica, desen, romana, engleza, franceza, istorie, geografie si psihologie.

Sper ca te-am ajutat!

| AC4S4 a răspuns (pentru Surtulecs):

Fizica nu?

| Surtulecs a răspuns (pentru AC4S4):

Materiile oferite mai sus imi sunt spuse de o cunostinta. Sincer sa va spun, nu stiu daca e si fizica.