Întrebare recomandată | 熊Panda熊 a întrebat:

Îmi puteți da niste aplicații unde poți învăța engleza ( nu pentru începători, ci pentru intermediari-avansati)?

Răspuns Apreciat de Editori
| Iugas a răspuns:

Rosetta Stone are module de intermediar-avansati pentru engleza britanica dar si pentru cea americana.
Poti alege module care sa se concentreze pe gramatica, exprimare, citit sau vorbit.

8 răspunsuri:
| FineBroAndy a răspuns:

Memrise.

| Idkidk a răspuns:

Duolingo este o aplicaţie destul de bună, poţi seta tu ce nivel vrei, începător, avansat etc.
Pe Duolingo poţi învăţa multe limbi (chiar dacă vrei doar engleză, îţi spun doar), iar poţi face de exemplu: Din franceză-n engleză, şi invers. Asta poţi face cu mai multe limbi.
Pentru mine este o aplicaţie de 5 stele. Ajută şi la pronunţie, scriere şi vocabular.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Duolingo este o aplicatie pentru Android si pentru mine este foarte utila, iti recomand cu incredere! Mult succes la invat engleza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Duolingo, e si pentru avansati

| Sorryeees a răspuns:

Duolingo.Iti seteti nivelul de cunostinte si gata.

| Zathara a răspuns:

Duolingo.

| AlexandruBotoaca a răspuns:

Te poti duce pe Joc-uri facute de americani | Englezi [etc.] Si de exemplu sa fii comunicativ, le inveti mai usor limba, Ca mine, Eu nici macar nu am facut engleza in viata mea, si cand o venit materia, Numa 10 iau. Sper ca te-am ajutat.

| AlexandruBotoaca a răspuns (pentru AlexandruBotoaca):

Exemplu CS:go Sau metin2.uk =)

| misterygirl123 a răspuns:

Rapidul de engleza. Gasesti acolo tot ce vrei. Bafta.