| Roolly a întrebat:

Imi puteti da idei pentru o povestire S. F?

Răspuns Câştigător
| roZatoare a răspuns:

Poti sa faci de exemplu o poveste cu un om care i-a fost omorata mama/sotia/prietena/logodnica si vroia sa o razbune si de aceea a facut un pact cu un demon, ii dai to un numa care sa sune asa mai...anti si elegant, apoi poti de exemplu sa descri calatoria pe care o face pentru ai gasi pe cei vinovati si cand ii gaseste descrii lupta iar la sfarsit dupa ce si-a infaptuit razbunarea trebuie sa isi dea sufletul demonului sa-l devoreze, si aici poti sa spui ca nu stiu ce truc miselesc a folosit si l-a omorat pe demon aflandu-i slabiciunea, si pentru ca si-a pastrat sufletul cu toate ca si-a infaptuit razbunarea a devenit el insusi un demon. big grin

| purplerainbow a răspuns (pentru roZatoare):

Hey, te uiti cumva la Supernatural?

| roZatoare a răspuns (pentru purplerainbow):

Mi se pare ca am vazut un episod sau doua la televizor, in schimb nu l-am urmarit

| purplerainbow a răspuns (pentru roZatoare):

Te-am intrebat pentru ca ideea ta de fantastic seamana foarte mult cu cea din Supernatural happy

| roZatoare a răspuns (pentru purplerainbow):

Aham, am multe povesti facute ceva in gen pentru ca noi la scoala nu facem latina ca profesoara noastra ne-a zis ca nu ne va ajuta cu nimic, asa ca facem un fel de club de literatura unde fiecare scrie o poveste despre ce vrea si o citeste si primim note, daca vrei mai pot sa iti zic cateva idei

| ShinyAngel a răspuns (pentru roZatoare):

Asta clar e inspirata din Kuroshitsuji.

6 răspunsuri:
| purplerainbow a răspuns:

Buna! Eu nu prea am idei acum, dar daca vrei poti sa citesti cateva povesti aici http://sergiusomesan.wordpress.com/category/povestiri-sf/ si sa te inspiri din ele. :)