| andradamatei a întrebat:

Imi puteti recomanda niste carti care v-au captivat? Daca sunt de dragoste si mai bine. (Si la care se poate si un link unde se pot citi online) Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Invitatie la vals de Mihail Drumes

| AnimeChu a răspuns:

Mândrie şi prejudecată de Jane Austen.
Persuasiune de Jane Austen.
Şi mai mult ca sigur le găseşti la bibliotecă.

| crash15 a răspuns:

Seria "Fortele Raului Absolut" de Kelly Armstrong, seria "Cele 9 vieti ale lui Chloe King" nu stiu scriitorul, si daca ai intre 11-13 ani, iti recomand seria "Fablehaven" de Brandon Mull, sun 5 volume, dar numai 2 sunt in Romania

| IoanaCerin a răspuns:

Buna, aici http://raobooks.wordpress.com/ gasesti carti de toate tipurile, cu preturi foarte mici. Au si mici recenzii sau descrieri si poti alege ce iti place. Lectura placuta!

| artyparty a răspuns:

Pasarea Spin - Coleen McCulough
Tess D'Urberville - Thomas Hardy
Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi - Camil Petrescu