| Lalysuka a întrebat:

Imi puteti spune cum se desfasoara orele de TIC si de logica? Adica ce se face mai exact...Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Mihaitzan a răspuns:

Pai, la tic, probabil, veti lucra pe calculator si veti invata sa lucrati in anumite programe (word si paint) si sa faceti o pagina in html(asta in clasa a 9-a). Pe cand, logica e o materie..., destul de complexa (zic eu, care era sa ajung la olimpiada pe nationala anul acesta), unde ti se va prezenta un mod destul de interesant de a gandi... Vei face principiile logice, termeni (clasificare si raporturi intre ei), propozitii categorice si compuse, si multe alte "minuni" de acest gen (silogismele fiind cele mai interesante in opinia mea). Logica are legatura foarte mult cu filozofia, cred eu.

3 răspunsuri:
| Smile94 a răspuns:

Buna
tic inseamna tehnologia informatilor si a comunicatilor, veti avea un calculator unde vei ''invata 'sa lucrezi in word etc, cu calculatorul, iar la logica stiu ca materia pe primul semestru nu mi-a placut erau multe definitii, dar din al doilea trebuia sa gandesti anumite propozitii sa le dai o anumita valoare de adevar, nu mai stiu, oricum bafta

| Catalin_5463 a răspuns:

Tic ii ceva ca si informatica numa ca va invata sa folositi excel, word, power point, acces si programe ..usor,iar logica ii cam anspa ii de invatata acolo ii ceva despre logica gandirii seamana cumva cu psihologia

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catalin_5463):

Bine, deci TIc-ul nu-i ca informatica, iar logica clar nu e ca psihologia. Ai dreptate in ce spui, dar comparatiile sunt proaste.