| metals a întrebat:

imi puteti spune si mie cum este admiterea la liceul de arta dinu lipatti din bucuresti.Adica eu vreau sa intru pe profil arta actorului dar nu stiu in ce consta admiterea are legatura si cu media mea presupun...va rog spuneti-mi cat mai repede

2 răspunsuri:
| coolgeo98 a răspuns:

Trebuie sa dai niste probe ce consta in :
-pregatirea a 5 poezii
-5 melodii(pe loc canti tu una care iti place si din cele 4 iti alege juriu una)
-o fabula
- o intamplare amuzanta
-una trista
- o sa te puna sa citesti un text
-sa spui duratele
-si mici vocalize

Nu o sa te puna toate dar astea sunt. si ca medie o sa ti se faca media dintre nota de la canto primita si nota de la actorie plus media 5-8

| mikyandy97 a răspuns:

Nu sunt sigur daca are vreo legatura cu media dar stiu ca trebuie sa dai ceva probe dar nu cred ca conteaza mediabig grin