| ilanis a întrebat:

Cine ar putea sa ma informeze si pe mine in legatura cu liceul Dinu Lipatti din Pitesti?(profil muzica) Vreau sa stiu cu ce medie as putea intra acolo, in ce consta proba pe care trebuie sa o dau etc. DAU FUNDA! happy happy happy

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să ai medie de trecere ( minim 5 - media de admitere ) şi TREBUIE să dai probe eliminatorii ( vocaţionale )!
Media finală a celor admişi depinde şi de concurenţă...

Trebuie să dai Evaluarea Naţională normală ( Română + Matematică ) şi, în plus, TREBUIE să dai ( în luna mai 2015 ) Probele de aptitudini pentru "vocaţional" ( muzică ) - vezi detalii despre probele de aptitudini în Anexa nr. 3 la ordinul M.E.N. nr. 4432/29.08.2014 de la linkul :
http://www.edu.ro/index.php/legaldocs/22040

http://www.isjbraila.ro/......I_2015.pdf

Toate cele bune.

| ilanis explică (pentru bursuc001):

Mersi mult laughing

| bursuc001 a răspuns (pentru ilanis):

Cu plăcere happy

O seară frumoasă.