| davidflorin706 a întrebat:

Imi puteti spune va rog care e diferenta dintre un liceu economic si in liceu din care iesi tehnicean economist. Multumesc happy fundaa

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un liceu economic te ajută în mai multe profesii, ca viitor contabil, vânzător. Un tehnician econimist ar trebui să îți dea o calificare specifică oarecare în domeniul economic, care să depășească ceea ce se predă într-un liceu obișnuit. Tehnician ieși de obicei dintt-o școală post liceală, așa că trebuie văzut ce oferă în plus la modul exact un liceu care acordă această titulatură după absolvirea lui.