| anonim22333333 a întrebat:

Buna! Imi puteti spune va rog,niste momente amuzante din ora de franceza? Nu conteaza ca sunt adevarate sau nu,doar sa para ca sunt reale. Daca se poate, cat mai detaliate...Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Endita4689 a răspuns:

Fosta mea profesoară de franceză repetă ca să înțelegem mai bine: "a nazal", se pronunță "a nazal".
O colegă pe care o cheamă Ana Zară n-a înțeles ce a spus profa, a crezut că o strigă pe ea la răspuns și s-a ridicat în picioare.
: )
Tot fosta mea profesoară de franceză a scos la tablă un băiat și o fată care se băteau în timpul orei. Fata avea bluza udă de apă (o udase băiatul), iar băiatul avea bluza murdară de cretă (îl murdărise fata).

5 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

In clasa a 8a, s-a **** un coleg pe el in timpul orei de franceza si putea a hoit laughing

| Mirel4412 a răspuns:

Profesoara mea din gimnaziala se lauda ca are o tinta ft. buna cu creta, si daca ne vede ca vorbim, arunca in noi. Problema e ca avea tinta foarte proasta si numai pe altii nimerea, care nu faceau nimic rau(si pe mine inclusiv)

| NunuNini a răspuns:

Reala.
Profesoara de franceza ne-a intrebat la un moment dat:
Quel est le centre de Paris?
Noi am inceput sa ne gandim la harta si spuneam tot felul de obiective turistice, arondismente, etc. De fap, raspunsul e "litera R".

| Forneticugem a răspuns:

Nu știu franceza.

| Endita4689 a răspuns:

Un coleg a întrebat-o pe profă cum se spune în franceză : " puii noștri în curtea voastră".