| bogdy20000 a întrebat:

Imi puteti spune va rog unde as putea sa vad notele si absentele de la scoala online pe aplicatia Microsoft Teams? Pun intrebarea si aici, dar o sa o intreb si pe diriginta, caci ea zice ca apar undeva pe aplicatie iar eu nu le-am gasit nicaieri.

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

În "Microsoft Teams" doar profesorii/îndrumătorii de grupuri au acces la descărcarea listelor cu prezențe la cursuri (lista efectivă cu toți participanții, numărul total, din care câți prezenți și, evident, câți absenți). Nu-ți poți vedea absențele personal, iar notele apar atunci când îți sunt returnate temele, la fiecare returnare, se specifica un feedback pe grup (o notificare din partea unui bot cum că ai primit feedback pentru tema predată). Verifică să ai notificările din aplicație activate.

| bogdy20000 explică (pentru GPA):

Daca intru gen o data la ora si stau 5 minute, prezenta mea va fi valabila sau scrie si timpul petrecut la ora?

| GPA a răspuns (pentru bogdy20000):

Nu va fi, o poate descărca de oricâte ori dorește, dacă a descărcat când tu n-ai fost prezent preț de două minute, atunci ești trecut absent practic. Este trecut și timpul petrecut de fiecare în parte, dar având în vedere că n-ai respectat programul, o oră având 50 de minute din care tu ai petrecut doar 5 si nu ți-ai motivat absența, atunci profesorul te va trece absent (de la caz la caz). Nu e musai să intri când nu poți, doar să motivezi absența ta.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca pot fi vizibile si pentru elevi. Notele cred ca pot fi vazute si de tine (nu sunt sigura) dar absentele nu poti sa le vezi tu din cate stiu. Proful poate descarca insa o lista cu elevii care au fost prezenti la ora respectiva (adica cei care au intrat in apel)

| samforafixshoion a răspuns:

Doar ei le pot vedea. Profesorul poate descarca la finlaul orei un fel de tabel, cu ora la care te-ai conectat sau iesit din apel.
Din cate stiu, absente nu se pot pune. Asa stiu eu :/