| anonim_4396 a întrebat:

imi spuneti va rog ce intelegeti prin calitatea unui produs alimentar?
nu este tema, ofer funda big grin

Răspuns Câştigător
| justme97 a răspuns:

Caliatete-toate lucrurile care definesc acel produs adica gust,miros,aspect,forma,culoare, titlu, inscriptii...toate acestea
tot ce l diferentiaza sau il aseamana cu alt produs
calitatea poate fi buna sau mai putin buna

4 răspunsuri:
| MissDelevingne a răspuns:

Ba e tema asta am invatat si eu la scoala,repet:am invatat, nu ca tine sa nu stii atata lucru, nu ti s-a explicat?

| marcela290 a răspuns:

Calitatea unui produs alimentar reprezinta standardele maxime la care poate fi evaluat un produs. din punctul meu de vedere calitatea unui produs este in majoritatea cazurilor reflectata de pretul acestuia. un produs mai scump fata de altele este in majoritatea cazurilor mai calitativ

| nikol a răspuns:

De exemplu cand zici. produsul asta e de calitate te referi ca nu au asa multe chimicale.este foarte bun, facute din compozitii foarte bune de astea sunt mai scumpe unele produse ca sunt mai bune fara multe chimicale in ele

| estera a răspuns:

Adica ingredientele sa fie bune, forta de munca sa fie calificata si sa fie lucrat intr-un loc igienic, sa nu fie expirat si sa fie bun si pretul sa fie unul accesibil