| diecesca a întrebat:

Hei TPU am o temă la engleza să scriu rețetă unui produs alimentar(salata,prăjitură, tort etc.) si după aceea să îi fac reclama. Mă ajutați va roooog.

Răspuns Câştigător
| alexjianu a răspuns:

Salut, sa stii ca eu acum iti fac tema pe moment, s-ar putea sa mai apara cateva greseli dar sper sa te ajute.
Homework

1. recipe for a salad.
2. Put 1/2 kilograms of cabbage(varza, sau salata verde)
3. Put 2/3 slides of tomateos(felii de rosii)
4. Put one chopped onion(ceapa tocata)
5. Put 5 spoon of oil and 2 spoon of vinegar(5 linguri ulei si 2 otet)

Reclama: Hi. You are so tired every time you decide go to football? Or travell de forest on bicycle? Please dont eat again chips, chocolate, jelly bears and drink cola. Try this recipe for a very tasty salad. This salad help you because he have so more vitamins and minerals. Eat one salad like this and you feel good and energized imediatly!

Sper ca te va ajuta si vei lua nota mare, dar sa stii ca trebuie la un moment dat sa inveti si engleza findca iti trebuie peste tot. Funda te rog.

| alexjianu a răspuns (pentru alexjianu):

Imi pare bine ca te-am ajutat happy

1 răspuns: