| uNKN0Wn a întrebat:

imi zice si mie cineva cam ce se face la orele de informatica? laughing?

Răspuns Câştigător
| yournameplease a răspuns:

Sunt la info, mda si e cam plictisitor trebuie` sa fi bun la mate. Lucrezi in diverse programe sau creezi tu programe.

7 răspunsuri:
| NikoIsDirectioner a răspuns:

Salllzz se joaca mult, cautam siteuri, daca gasim ceva edukativ aratam la prof., daca nu continuam o ora sau dua pe saptamana. fundita?

| Denișaaabaahhșoh a răspuns:

Ia-ti casti si asculta.Daca tie frica ca se va vedea firul... baga telefonul in buzunar si bagi firele de la casti prin haina. Sper ca am fost de ajutor. FUNDA?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei din clasa la mine joaca counter in fiecare ora(avem 4 ore pe saptamana)

| NoNaamexD a răspuns:

Pai,pentru. inceput vad ca nu ai facut ore de informatica. Depinde... Eu am o prietena si mi-a spus ca acum sunt la o lectie la care trebuie sa scrii niste cuvinte in... timp. In general, la informatica iti imbunatatesti cunostintele despre calculatoare.Informatica este despre claculatoare.

| pixie_5028 a răspuns:

Informatica laughing
glumesc, pai niste teorie despre componentele calculatoarelor, cum functioneaza calculatoarele etc si practica pe calculator, in care sa aplici ce'ai invatat la teorie. Mi se pare logic, nu?:d

| cryaualamik a răspuns:

Chestii d baza.nicrosoft office happy

| shooter9516 a răspuns:

La inceput inveti cum sa transformi un calcul in forma admisa de calculator(+=+,-=-,x=*,:=/). Inveti algoritmi si mai tarziu dupoa ce intelegi algoritmii inveti limbaje de programare C== sau Pascal(sau amandoua).Sa nu confuzi informatica cu TIC(unde invatati lucrul pe calculator(WORD, Excel, sa faci site-uri).E destul de grea dar nu te speria. Daca te pricepi la matematica si iti merge mintea ti se va parea floare la ureche.De exemplu eu la teze la mate am luat 5 pe amandoua semestrele si la Informatica am luat numai 10.Cam asta faci in a 9-a.Mai incolo nu stiu ca n-am trecut deocamndata a 10a