| Crescent a întrebat:

Buna! In cat timp primesti legitimatia de student si carnetul la facultate?
Si ce iti trebuie mai exact pentru reducerea de la cfr?

1 răspuns:
| Ka0ru a răspuns:

Le primesti cam la inceput de facultate, dupa vreo doua saptamani, depinde cat de repede se misca. Pentru reducere poti cere de la secretariat provizoriu o adeverinta pentru cfr si cu aia cumperi bilet. La un moment dat o sa puna cei de la facultate vreun anunt cu formular pentru inregistrare pentru legitimatii de calatorie dar cred ca era ceva si la cfr pe site. Si cu legitimatia aia cumperi bilet redus.