| blackout a întrebat:

Legitimatia de student pentru reducere de transport o pot folosi si pentru reducerea de 50% la RATB?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Documentele necesare pentru procurarea abonamentelor cu tarif redus sunt:

Studenţi

Legitimaţia de student pentru reducere transport cu menţiunea "curs de zi" sau "IF"( învăţământ cu frecvenţă), certificată prin semnătura şi ştampila unităţii de învăţământ emitentă;
C.I. / Paşaport / Carte de rezidenţă;
Certificat de căsătorie/ Hotărȃri ale instanţelor de judecată sau alte acte ale instituţiilor publice (dacă este cazul, atunci cȃnd intervine o schimbare ce nu reiese din documentele prezentate).

sursa: http://www.ratb.ro

| blackout explică (pentru dannyel86):

Nu imi apare curs de zi sau IF.

| blackout explică (pentru dannyel86):

Nu imi apare curs de zi sau IF