| anonim_4396 a întrebat:

Buna ..in legatura cu admiterea la liceu..as vrea la liceul economic doar ca eu nu stau foarte bine la capitolul "engleza" ce ziceti e o alegere buna? As vrea la profilul economic daca nu intru la economic poate la comert sau turism si alimentatie (trec toate profilele de la acest liceu)

Răspuns Câştigător
| PrecioussGirl a răspuns:

Da. de ce nu?
profilele la care vrei sa mergi nu au legatura cu engleza. faci engleza dar nu se pune accent foarte mult pe ea.

| IzabellaVanessa a răspuns (pentru PrecioussGirl):

Am inteles ca voi da teza la engleza I don't want to see

| PrecioussGirl a răspuns (pentru IzabellaVanessa):

Depinde uite am o colega care e la turism si alimentatie si ea da la franceza teza. daca in clasa ta or sa fie mai multi colegi care or sa aiba limba 1 franceza decat cei care au L1 engleza atunci probabul dai la franceza.

| IzabellaVanessa a răspuns (pentru PrecioussGirl):

Ma gandesc ac nu e o alegere buna I don't want to see

| vio_9808 a răspuns (pentru IzabellaVanessa):

Da vei da teza la engleza, romana si matematica iar la specialitati nu se incheie media pe primul semestru si la final de an unde trebuie sa ai media neaparat peste 5 (nu 4, 80. .)!

20 răspunsuri:
| 1Mihai1 a răspuns:

Da, sigur! Succes!

| IzabellaVanessa a răspuns (pentru 1Mihai1):

Mi'ai fost de mare ajutor rolling on the floor Vrei si funda?

| 1Mihai1 a răspuns (pentru IzabellaVanessa):

Ai întrebat dacă e o alegere bună, din cate văd.

| IzabellaVanessa a răspuns (pentru 1Mihai1):

Mai bine ti'ai sterge contul de TPU. ocupi locul pe aici degeaba. Byes :*

| 1Mihai1 a răspuns (pentru IzabellaVanessa):

Sau nu?

| 1Mihai1 a răspuns (pentru IzabellaVanessa):

"Sal,eu iti recomand sa mergi la economic chiar daca nu stai prea bine cu engleza..."
"Da, sigur! Succes!"
Vreo diferenţă de sens?

| Reek54 a răspuns (pentru IzabellaVanessa):

Vezi cum vorbesti, nu esti tu in masura sa-i spui sa-si stearga contul de pe acest site, el ti-a raspuns, daca nu iti convine raspunsul lui il poti vota ca nefolositor sau eronat.

| 1Mihai1 a răspuns (pentru Reek54):

Mulţumesc. Cred că ea a uitat ce "întrebare" a pus. Nu ştiu ce răspuns i-ar place.

| Reek54 a răspuns (pentru 1Mihai1):

Sigur nu cele scurte si la obiect, asa e. unii se maturizeaza mai repede, altii mai greu. nu poti sa schimbi lucrurile astea.

| 1Mihai1 a răspuns (pentru Reek54):

Corect spus! O seară faină!

| Reek54 a răspuns (pentru 1Mihai1):

Multumesc, asemenea!

| 1Mihai1 a răspuns (pentru Reek54):

Mulţumesc!

| IzabellaVanessa a răspuns (pentru Reek54):

Care e problema ta?

| Reek54 a răspuns (pentru IzabellaVanessa):

Nu am nici-o problema.

| vio_9808 a răspuns:

Sal,eu iti recomand sa mergi la economic chiar daca nu stai prea bine cu engleza...