| Mitu_Mihaela_1997 a întrebat:

In present locuiesc in Spania dar vara asta o sa ma intorc in Romania, si trebuie sa ma inscriu la un liceu, eu vreau sa ma duc la unul privat, dar au auzic ca nu se invata asa bine ca este cu plata sau ceva de genul. In care se invata mai bine in unul privat sau al statului?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Daca te ghidezi dupa procentul celor care isi iau bacul, atunci liceul de stat este cea mai buna alegere. Gradul de promovabilitate la bac al absolventilor proveniti din liceele private este f. f. scazut.