| Moodiiiii a întrebat:

Buna!:*
In secventa :"cu inima plina de dor, de bucurie si de nerabdare" ce marcheaza virgula?
Eu am pus ca virgula este folosita intre doua parti de propozitie de acelasi fel.
Nu este bun deloc?sad
Funda!

Răspuns Câştigător
| Diiaanna a răspuns:

Nu prea e bine, marcheaza o enumeratie. Poate ai noroc si primesti un punct acolo. Bafta!

2 răspunsuri:
| Ella50 a răspuns:

Eu am scris : Virgula desparte constructia incidenta " cu inima plina de dor" de 2 enumeratii "de bucurie" si "de nerabdare".

| Mioara_Mihai_1998 a răspuns:

Eu am scris ca stabileste raportul de coordonare prin juxtapunere... oare e bine?