| FriendsShow a întrebat:

La sub 1 exercitiul 2, cel cu virgula, am vazut ca in barem scrie de enumeratie.Eu am scris: virgula, ca semn ortografic, marcheaza un raport de coordonare prin juxtapunere intre parti de vorbire de acelasi fel:substantivul dor, bucurie si nerabdare. Credeti ca puncteaza ceva?

3 răspunsuri:
| LovellyAngel a răspuns:

Era de fapt intre parti de propozitie de acelasi fel. Daca scriai asa primeai maximum. Dar cum ai scris, cred ca iti va da ceva.

| Diiaanna a răspuns:

S-ar puteai sa primesti cateva puncte, depinde foarte mult de cel care corecteaza.

| CalinBerindean a răspuns:

Probabil o sa primesti 2 puncte mai mult nu prea cred sau probabil deloc.