| Melissa_5072 a întrebat:

Buna!
In ultimul timp m-am gandit ca ar fi bine sa incep o a doua facultate. Prima facultate terminata este Dreptul, dar nu ma atrage deloc domeniul acesta. A fost o alegere neinspirata.
Ce facultate credeti sa ar merita sa fac in zilele noastre? Ma gandeam la Contabilitate, ASE.
Voi ce parere aveti?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

O persoana care a terminat Dreptul are maturitatea de gandire necesara sa inteleaga ce anume i-ar place sa faca in viata!
Deci,analizeaza ce viitor si ce viata are cineva care a terminat Contabilitate,ASE si daca tu consideri ca poti face asta toata viata,inainteaza.
Daca nu,gandeste-te ce anume iti place intr-adevar.
Si, ai grija sa nu mai fie neinspirata alegerea de data asta, o platesti cam cu multa materie cenusie si ani din viata.
Succes!

2 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Daca asa iti faci alegerile inseamna ca, in mod sigur, si cealalta alegere va fi mai mult de neinspirata.

| Strocker a răspuns:

Eu unul sunt de părere ca o facultate de medicină te poate ajuta foarte mult in viață. Dacă cunoști limba Engleză sau Germană este foarte bun jobul acolo.(in jur de 100 de milioane minimum pe lună). Sunt de părere că medicina poate să ajute foarte mult in viată.(in situți familiare cele mai importante)