| juliaiulia618 a întrebat:

in urma cu vreo 4 ani am terminat scoala generala, m-am dus la liceu si am facut putin din clasa a 9-a apoi nu m-am mai dus..acum nu stiu ce sa fac. vreau sa ma angajez si nu gasesc mai nimic cu 8 clase..as putea sa fac un seral sau fara frecventa?
ma puteti ajuta va rog.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se poate dar trebuie sa ceri informatii de matriculare la un liceu din apropiere.

| mgtow a răspuns:

Esti majora? incearca sa intri in armata dar stiu ca acolo iti cer 10 clase vezi macar daca ai sanse cu 8 sa te bagi asa nu te mai chinui cu studiile.

| LNK a răspuns:

Hoho, copil de la 15-16-17 ani? Bravo, desteapta alegere.winking
Mi-e mila de saracul copil.
De tine... ce sa zic, cam aia e cu viata ta. Daca n-ai cap, vai de piz... picioare. straight face

| neutrino a răspuns:

Daca vrei, poti, dar parerea mea este ca nu o sa vrei. Totusi, multa bafta si putere sa recuperezi ceea ce ai pierdut: inca se poate!

| MisFit20 a răspuns:

Nu trebuia sa renunti ma rog. Da poti face seral, incearca sa vezi ce poti face, fa macar 10 clase la seral, apoi fa un curs in ceva ce te pricepi. Armata nu e o optiune doar daca ai constitutia necesara.

| LucianStroe a răspuns:

Trebuia sa ai capul pe umeri la momentul potrivit.

| MikeyMinnieMouse a răspuns:

Si de ce marog te-ai lasat? ...acum iti cere maxim 10 clase~doar femeie de serviciu cred...

| YXMan a răspuns:

Vezi daca tiganii vin peste romancele noastre. Ah, viata asta...
Esti blonda?
Avand in vedere ca ai copil, cauta-l pe baiatul cu care l-ai facut si ingrijiti-l.

| juliaiulia618 explică:

Dosarul inca mai este la liceu.dar nu mai pot continua...

| juliaiulia618 explică:

Pentru ca am un copil mic de aia m-am lasat