| Anneffie a întrebat:

Buna! Ingineria medicala este de viitor? Daca as termina aceasta facultate, as gasi job in domeniu? Ma refer la job-uri in care faci mentenanta aparatelor, nu alte job-uri legate de ingineria medicala, dar care nu necesita aceasta facultate.

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

"Ingineria medicala este de viitor?"

Păi crezi că în viitor vom mai folosi aparatură medicală avansată, sau crezi că medicina se va întoarce în secolul XVII?

Dacă prima variantă este cea corectă, rezultă că da, este de viitor.

| Anneffie explică (pentru johnnny123):

Pe mine mă interesează dacă mi-aș putea găsi un job în România în inginerie medicală