| Alexandra1120 a întrebat:

Buna, intrebarea asta este pentru cei ce inca sunt la scoala sau isi mai amintesc cate ceva din anii de liceu. Saptamana viitoare, joi am teza la romana. Luni dam un test dar nu din materia pentru teza si ne ramane numai marti sa facem recapitulare, o ora. E normal? Sunt a 10-a.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Recapitularea inainte de teza nu este obligatorie, o face profesorul daca vrea si daca are timp si este intotdeauna de doar o ora. Asadar nu e absolut nici o problema. Spor!

| Adry05 a răspuns:

Da. Putea sa va dea si teza si test in aceeasi zi, n-are nicio restrictie.

| sabinaca a răspuns:

Recapitularea consider ca nu reprezinta un aspect mult prea important in orice, ce tine de educatia preuniversitara din Romania. Important aici este sa te auto-pregatesti pentru test si teze, nu sa va bazati in totalitate pe profesor pentru ca ei de cele mai multe ori sunt presati de programa scolara si planificarile de lectie pe care trebuie sa le urmeze. Auto-invata si auto-evalueaza ceea ce faci, astea au devenit competente cheie oferite de catre UE, Invata sa inveti.