| AlLeYoana a întrebat:

Joi am dat bilingvu' la germana si cand am transcris pe foaia de examen am transcris sau scris si __ (ex. d__ si am completat), iar ieri la engleza ni s-a spus ca nu avem voie sa subliniem sau ceva de genu'...Este oare posibil sa imi anuleze lucrarea pentru asta? Va rog, ajutati-ma!sad

3 răspunsuri:
| DdDiX a răspuns:

Nu stiu daca ti se va anula lucrarea; de cele mai multe ori profesorii ne spun ca nu trebuie sa subliniem si in cazul in care gresim trebuie sa taiem doar cu o linie.
Daca sunt draguti, probabil nu o vor anula. Aceasta este o greseala de nestiinta; si nici nu ti s-a spus ca nu ai voie sa faci acest lucru. :*

| deeadeea111 a răspuns:

Nu cred
pentru ca tu ai incercat sa marchezi cuvantul pe care l-ai avut de inlocuit

| AlLeYoana explică (pentru deeadeea111):

Nu l-am avut de inlocuit, ci de completat(aveam prima lit. si eu trebuie sa pun terminatia si am subliniato pentru a sti care e), iar ei nu au de unde sa stie ca eu nu stiam ca nu am voie