| Vanilliaaa a întrebat:

Buna :*. La anul as vrea sa dau la liceul Gheorghe Lazar din Bucuresti, la stiinte sociale.Problema este ca eu nu am facut franceza sau germana in generala, ci spaniola.Se poate face spaniola (in locul francezei/germanei) si engleza? Multumesc >:d

2 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Vei fi nevoita ca in loc de spaniola sa faci franceza sau germana...depinde de ce alegi tu.Eu in clasa 9 am avut o colega care facea italiana si a ales sa faca pana la urma franceza.Stai linistita ca profesorul te va lua usor, aproape de la 0 si iti va da note mai mari...asta e valabil mai mult in primul an, in cel de-al 2 va trebui sa inveti mai mult ca sa-i ajungi pe ceilalti.

| Jane a răspuns:

Nu sunt foarte sigura daca se poate inlocui o limba cu alta, insa, din cate stiu eu, la Lazar se fac engleza si franceza. Daca doresti sa stii sigur, poti trimite un e-mail cu intrebarea la cnlazar@yahoo.com sau sa folosesti orice alta informatie de pe pagina lor de CONTACT (http://www.cnlazar.ro/contact). Sper ca te-am ajutat si ca o sa ne vedem peste doi ani, pentru ca si eu am intrat tot in Lazar. Toate cele bune!