| anonim38 a întrebat:

La argumentare la Baltagul trebuie sa scriu doar timpul si spatiul?

7 răspunsuri:
| William a răspuns:

Nu as vrea sa iti stric cheful dar simularea la romana a trecut, maine avem la matematica.

| anonim38 explică (pentru William):

Asa sunt oamenii, raspund la nimereala, dar fara niciun scop, sunt clasa a 8-a si nu am inteles cum trebuie si am crezut ca pot gasi un raspuns pe TPU.

| William a răspuns (pentru anonim38):

Scuze ma da si la a XII-a avem baltagul.

| lary589922 a răspuns:

Ce fel de argumentare?

| anonim38 explică (pentru lary589922):

Pai Baltatul este un roman si apartine genului liric, deci argumentare pe gen liric, dar inseamna ca trebuie sa urmez toti pasii de la caracteristicile genului liric?

| lary589922 a răspuns (pentru anonim38):

Da!

| Theodor1000 a răspuns (pentru anonim38):

Ma gandesc ca e cam tarziu sa-ti raspund, dar Baltagul este un roman. Romanul apartine genului epic nu liric. In afara de unele descrieri artistice, nu o sa gasesti opere lirice in prozawinking.