| anaM2000 a întrebat:

La ce facultate de psihologie se da admiterea din manualul de liceu?

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

La Facultatea de Psihologie si Stiintele educatiei din Bucuresti (Universitate) se da admiterea din manualul de clasa a 10a. Anul asta s-au dat lectiile de la gandire la caracter (fara senzatii, perceptii, reprezentari si ultimele lectii 2 cu inteligenta parca si inca una). De obicei se invata din manualul de la Aramis, cel galben, noi cel putin am invatat din el majoritatea. Se da admitere grila incepand de anul asta, 250 de grile in 3 ore.
La Cluj nu stiu ce fel de examen se da, stiu doar ca sunt mult mai putine intrebari si conteaza 50% media de bac.
Pana acum din ce stiu sigur, admitere din manualul de a 10a se da la FPSE, UniBuc, cum ziceam mai sus, iar media de la bac nu conteaza deloc.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Gandeste-te si tu in ce oras vrei si te-ar avantaja si vezi efectiv acolo ce se cere, doar nu ti-oi cauta facultatea dupa manualul de liceu. laughing

| GdX a răspuns:

Fiecare facultate are o bibliografie pentru examen. Un simplu manual de liceu nu te ajuta.