| vanceaoana a întrebat:

Ce materii se dau pentru admiterea la o facultate de psihologie?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

La facultatile particulare, intri cu dosar. La psihologie, la universitatea bucuresti, se da 1 singur examen, psihologie generala. Poti folosi ca sa inveti toate cele 4 (sau cate sunt acum) manuale de psihologie de clasa a Xa. Cel mai important e Golu, apoi Neculau. Daca le stii pe astea doua, intri cu siguranta.

| Skizzi a răspuns (pentru psiholoaga):

Uauuu! am devenit manual!(Neculau)

6 răspunsuri:
| TipulVerde a răspuns:

Pai Romana si Psihologie obligatoriu, nu stiu ce se mai da, dar astea doo sunt singurele care ar trebui sa te ingrijoreze

| marria a răspuns:

La cele particulare pe dosar cum ti-a zis si psiholoaga...la universitate insa tb sa dai la psihologie. mie mi-a recomandat cineva manualul de-a Xa a lui mielu zlate si mi s-a parut super ok...adica sunt foarte bine structurate acolo lectiile...si sa faci variante de bac pentru proba de psiho. te vor ajuta mult.bafta, e o meserie f frumoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Psihologie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se doar psihologie. ce dracu romana aberati

| liliric a răspuns:

Si eu vreau sa aplic tot la psihologie dar nu gasesc prea multe informatii!