| ShadowStar a întrebat:

La ce facultati se poate intra cu profilul mate-info? Care imi da mai multe optiuni de viitor: mate-info sau filologie?
La Drept se poate intra si cu profilul Mate-Info?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, mate-info are o varietate mai mare deoptiuni pentru facultate. Dar poti ajunge si intr-un domeniu real de la un profil uman, doar ca te chinui extrem de mult inutil.
Normal ca se poate, dar la filo faci mai multe materii relevante cu materia de acolo si ai posibilitatea sa dai si bacul la economie, deci automat o proba la bac se suprapune cu admiterea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicio facultate nu te restrictioneaza la admitere in functie de profilul liceului... doar sa faci tu fata mai departe

| Sn4k3 a răspuns:

Iti dai seama ca mate-info iti ofera mai multe optiuni de viitor, dar sa fii si bun. Ca doar cu profilul nu faci nimic, cu ce inveti faci totul. Si la facultate poti intra indiferent de ce profil ai facut.

| ShadowStar explică (pentru Sn4k3):

La orice facultate? Adica la nici una nu te restrictioaneaza din cauza ca nu ai facut un anumit profil?

| Sn4k3 a răspuns (pentru ShadowStar):

Nu, nu conteaza profilul.

| Kogaion a răspuns:

Nu conteaza la ce profil ai fost pentru nici o facultate, nu conteaza ce liceu ai facut, conteaza media de la BAC si la unele facultati te mai pun sa sustii un examen. Si logic da, la drept se poate intra si cu profilul mate-info

| Fancyuiop a răspuns:

Bineînțeles că la Facultatea de Informatică, însă e super dificil + la altele ce țin de electronică, automatică și calculatoare, etc.

Răspuns utilizator avertizat