| Andwta a întrebat:

La module se incheie de sfarsit de an mediile. Si as vrea sa stiu daca media iese 4.80 se mai rotunjeste? Nu sunt sigura... Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DaCumSaNu a răspuns:

Singura medie care se rotunjeste este cea de la o materie pe un singur semestru. De exemplu la engleza daca iti iese 4, 80 pe semestrul I/II, se va rotunji la 5, daca ai avea 5 pe semestrul I si 4 pe semestrul II atunci media anuala la engleza e 4, 50 (cea anuala nu se rotunjeste). Am explicat in plus pentru orice neintelegere. Tipa care a raspuns inaintea mea parea nedumerita big grin

| Andwta explică (pentru DaCumSaNu):

Am observat. Multumesc pentru raspuns!

5 răspunsuri:
| AlexStoica98 a răspuns:

Elena, gresesti. Sunt clasa a12-a, de fapt tocmai ce am terminat, si media la module se rotunjeste. Aceasta se calculeaza in functie de notele de pe ambele semestre (nu se incheie pe primul semestru). Media la module s-a rotunjit ultima data cand am fost eu a9-a, de atunci s-a schimbat, deci se rotunjeste.

| Andwta explică (pentru AlexStoica98):

Eu la engleza daca mai i-au un 3 nu imi iese. As avea 4.8 deci sar rotunji? Eu nu as crede, adica e o medie anuala. Uf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adica la module? * - *

| Andwta explică (pentru anonim_4396):

Nu am mai specifucat ca si englexa cu franceza sunt module.