| unanonimfericit a întrebat:

Buna! La subiectul 3 (bac româna) pot sa scriu, de exemplu, ca O scrisoare pierduta e comedie, sa dau definiția comediei si sa argmuentez de ce este comedie, fara sa mai scriu ca aparține de realism? Sau este necesar sa dau definitia realismului si sa scriu de ce apartine acestui curent?

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Este necesar să scrii ceea ce ți se va cere în subiect. Fără să știm cerința, de unde vrei să știm ce trebuie să scrii?