| Krisakis a întrebat:

Buna!
La Universitatea din Bucuresti, sectia Traducere si interpretare, e posibil sa-mi aleg combinatia franceza A si germana B?
Atunci, la ce anume dau examen? Din cate am inteles eu din ghidul candidatului, la limba romana si la franceza.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Daca ai fi citit cu atentie ghidul candidatului ai fi aflat ca:
* nu sunt admise combinatiile Spaniola-Italiana-Rusa(indiferent de ordinea A, B).
Deci, combinatia aleasa de tine este permisa!
*la "Conditii de admitere" este clar specificat : "o proba scrisa cu doua discipline: o limba straina si OBLIGATORIU limba romana "
Deci, vei sustine o singura proba din doua discipline din care una este obligatorie(limba romana) si a doua la alegere(franceza in cazul tau ).