| daniT99 a întrebat:

M-am hotarat ca vreau sa invat limba japoneza( si cand spun ca m-am hotarat, atunci nu doresc sa mai primesc atentionari de tipul: e o limba grea, mai bine invata franceza germana - plus ca pe astea le stiu, de asemenea si italiana, spaniola si putina chineza - si nu te complica. Nu! Eu am o personalitate puternica si sunt sigur ca vreau sa o invat, plus ca deja cunosc complicatiile si dificultatile practicarii acestei limbi, de la scriere, la vorbire). Asa ca as dori, daca se poate, putin ajutor, adica recomandari, opinii despre cum si de unde sa incep si rog seriozitate maxima!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Incepe cu conjugarea verbelor macar 200 cele mai folosite, apoi 2000 de cuvinte

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Deja ne-ai taiat elanul de a-ti raspunde din primele patru randuri.Succes la invatat!