| Dyutzza a întrebat:

M-am hotarat sa dau la medicina in ciuda faptului ca sunt la profil de uman. Imi doresc foarte mult si consider ca pot sa invat singura la biologie de pe manualul cerut de facultate pentru admitere insa problema vine acum... sunt total paralela cu chimia si fizica. Credeti ca se poate face fata in primii ani la medicina in conditiile acestea? Am inteles ca se dau examene la biochimie si biofizica in primul an, se poate invata sau promova la aceste materii fara cunostinte prea vaste din liceu? Astept raspunsuri in special de la cei care sunt sau au terminat medicina dar si de la cei care sunt informati in privinta aceasta. Multumesc si apreciez raspunsurile pertinente.

1 răspuns:
| AnnaMaria27 a răspuns:

Momentan nu sunt studenta la medicina, dar imi doresc ca pe viitor sa merg la aceasta facultate! big grin
Asa ca iti raspund ca un utilizator ce este informat in privinta aceasta!
Intr-adevar o sa iti fie foarte greu sa recuperezi orele pierdute de la profilul Chimie-Biologie (Stiinte ale naturii), dar daca inaintea admiterii la facultate iti vei pune ca meditator un profesor bun ce iti va explica foarte bine materia nu cred ca vei avea probleme! Si in plus, chimia si biologia (anatomia) sunt baza, iar acestea sunt niste materii frumoase pe care le intelegi cu usurinta!happy