| Elly1 a întrebat:

Ma ajutati si pe mine? Mai am doar 2 ani si termin liceul, si vreau ca pe mai departe sa urmez Dreptul, dar nu stiu. ce trebuie sa fac? se pun notele din 9 -12? sa da admitere? vreau ca de la anul sa incep sa ma pregatesc. multumesc! dau funda. :*

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul privind admiterea o sa-l gasesti pe site-ul oficial al facultatii de drept la care vrei sa mergi, poate fi diferit de la o facultate la alta si poate fi examen, concurs, teste, concurs de dosare in baza mediei de la bacalaureat sau o combinatie dintre acestea. Nu se iau in considerare mediile din cl.IX-XII.
Daca vrei sa vezi cum este anul acesta uita-te la Admiterea 2013, pe site-ul facultatii unde ai vrea sa mergi.

| Elly1 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc :* Dar nu comteaza media de la bac?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Elly1):

Nu mi-ai citit atenta raspunsul. Am spus ca poate fi si concurs de dosare in baza mediei de la bacalaureat sau o combinatie din cele enumerate, de exemplu teste plus media de la bacalaureat.