| dianadidi234 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu un model de scrisoare de intentie pentru Facultatea de Geografie? Ce ati scrie voi? Nu ma pricep prea bine si stiu ca aceasta scrisoare este destul de importanta. Multumesc!

1 răspuns:
| BogdanAntonio a răspuns:

O scrisoare de intentie trebuie sa contina acele lucruri care te motiveaza pe tine sa urmezi acea facultate. Scrisoarea de intentie/ motivatie este la fel ca o scrisoare normala, dar nu mici diferente. 1 incepi prin a te caracteriza (cine esti? ce ai facut? ce hobby uri ai, 2continui prin a spune de ce vrei sa fi acceptata intr-un loc«loc de munca, club sportiv etc» si 3 inchei printr-o concluzie« in concluzie, acestea fiind spuse, m-as simti onorat(a) sa fiu acceptat(a) in cadrul...»