| Adriana26082000 a întrebat:

Mă pot transfera de la facultatea de informatica din Iași la facultatea de informatica din Bacău din semestrul 2?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu ai restante, absente si nici datorii, da, te poti transfera.

| zilog a răspuns:

Eu cred că este posibil, multă birocrație, daca are acelasi profil poate ca da
va trebui să mergi pe la ministerul invatamantului sa faci cereri sa povestesti de ce vrei tu asa ceva
dupa ce te-ai dus imprealabil la facutatea la care vrei sa te transferi si sa primesti acordul lor de principiu
sunt lucruri foate grele care se accepta in mod excepțional
cred ca 1 persoană pe an face asta in toată România
O să fie extraordinar de greu dar nu imposibil!
Trebuie să ai un motiv foarte intemeiat gen că nu mai ai cum să te susții in Iasi și la bacău stai acasă la tine și că ești angajat cu carte de muncă în Bacău și că ai soția însărcinată care nu are nici o altă sursă de venit și are diabet are nevoie să îi fii alături plus că ești unic întreținător de familie mama ta nu are job sau alte venituri, tatal a murit așa că tu ai nevoie să poți să îțî continui facutatea lângă casa ta.
Pentru că ție îți place să înveți
pentru că la tine informatica este o tradiție de familie pentru că și bunicul tău era electronist și tatăl tău era informatician la IRUC iar acum ți-a lăsat un atelier de electronică moștenire unde în orașul Bacău unde poți fi un real folos pentru cetățenii din bacău care pot beneficia și se pot bucura de existența ta ca și informatician in comunitatea respectivă
și tu vrei să duci mai departe tradiția cunoștințele și abilitățile acumulate în generații pentru a dezvolta orasul și regiunea respectivă.