| anonim_4396 a întrebat:

Maine am bilingva la engleza. Ce se da? Please. Anu trecut ce s-a dat? La oral a fost de fata cu toata clasa? :-s VA ROG! Spuneti-mi si mie. Ca mi-e frica. :-s

Răspuns Câştigător
| Alexu51 a răspuns:

NU te panica.O sa primesti o parte scrisa care valoreaza 60 de puncte si contine 5 subiecte.Primul trebuie sa alegi raspunsurile corecte.Al doilea este de a transforma o propozitie directa intr-una indirecta.Al treilea de a alege varianta corecta.In general totul tine de gramatica sa stii timpurile verbale probabil le vei gasi in manual.
Partea orala a examenului consta ori in citirea unu-i text ori in descrierea unei imagini valorand 30 de puncte.IN timpul acestora va trebui sa faci conversatie daca evaluatorii observi ca doresc acest lucru adica sa disuti pe la marginea subiectului daca ai incercat acel lucru sau ai gustat etc...
Ti-as da si un sfat sati duci o ciorna si un pix sa-ti scrii ideile in caz ca primesti o imagine.Nu te panica daca esti prima la oral vei primi timp de gandire 15 min deobicei.Probabil iti vor pune ei intrebari.
P.S o sa ai la oral 2 evaluatori din cate stiu.
Iti urez mult succes!

4 răspunsuri:
| Alexu51 a răspuns:

Am uitat sa-ti raspund la ultima intrebare.
Nu veti intra cate 5 in sala si probabil de la scoli diferite.

| Mihaii24 a răspuns (pentru Alexu51):

Mersi din nou. ^^"

| Alexu51 a răspuns (pentru Mihaii24):

Nu ai pentru ce.Mi-a facut placere sa te ajut.