| Georgiiiiiiii a întrebat:

Maine ma duc sa completez fisa accea de admitere pentru. liceu! sad. sh vroiam sa va intreb dk conteaza oridinea acestora. deci sa zicem ca primul` liceu are media de 8.50 iar ultimul de 6.00 iar eu am media thinking 7.50 sunt sanse mai mari sa intru la ultimul liceu?

Răspuns Câştigător
| RoboBaby a răspuns:

In primul rand, tu o sa fi repartizat de un calculator la liceu in functie de media ta, de optiunile pe care le faci primele si de locurile existente. Normal ca daca tu ai 7.50 tu nu o sa intri la un profil in care media de admitere este de 8.50. Adica poti sa pui optiunea, dar calculatorul o sa treaca peste. Si da, conteaza ordinea liceelor. In prima optiune trebuie sa pui liceul la care vrei sa intri, dar trebuie sa ti cont si de media de admitere, deoarece daca pui un liceu cu media mai mare de 7.50, calculatorul nu o sa ti-o ia in considerare. Si la restul pui licee in caz ca nu vrei intra la primul liceu pentru care ai optat. Sper ca te-am lamuritwinking Bafta si sa intri la liceul la care vrei!winking

2 răspunsuri:
| secretname_8475 a răspuns:

Deci conteaza cel mai mult prima optiune nu conteaza daca ultima medie la liceul care ti.l doresti a fost 8 poate intri dar pui a 2a optiune la liceul care ai medie si care ti.l doresti evident.ai grija in ce ordine le pui sa nu pui un liceu cu ultima medie de exemplu 8.80 ca s.ar putea sa nu intri si sa iti pierzi locul la alt liceu

| Georgiiiiiiii explică:

Aceea* scuze