| anonim_4396 a întrebat:

Bună..mda, profesorul de matematică m-a luat la olimpiadă fără să-i spun dacă vreau, pot, etc. Ok. Ce mă fac? Şi..nu este un profesor aşa strălucit care ştie să explice bine, şi am media 7 la el. Ştiu, matematica pentru mine este o problemă gravă. Habar n-am şi o să fie naşpa.că m-am uitat pe nişte subiecte de anul trecut...help meee!

Răspuns Câştigător
| deya100 a răspuns:

Hmmm...eu ti-as recomanda sa te duci chiar daca nu vrei deoarece chiar daca nu faci mare lucru intentia cred eu ca conteaza mai mult! Nici mie nu imi place matematica si nici nu o inteleg aceeasi problema:profesorul meu nu stie sa explice! Nu-i nimic te duci la meditatii asta iti recomad!
In privinta Olimpiadei... poti sa lipsesti atunci cand este si ii spui ca ai avut o problema...mai recomandat sa ii spui dinainte ca nu poti ca sa nu se supere si sa puna pe altcineva in locul tau!
Bafta la Olimpiada daca te duci si bafta la rezolvarea acestei probleme!
big grin

| anonim_4396 explică (pentru deya100):

Păăăi olimpiada e mâine deci. sad ne-a anunţat şi în ultimul moment.

4 răspunsuri:
| daηă a răspuns:

Spune-i că nu vrei să mergi. Pur și simplu.

| 01rukia01 a răspuns:

Pai ii spui ca nu poti sa te duci ca ai treba, ca pleci undeva, inventezi tu ceva
eu asa fac cand n-am chef sa ma duc la olimpiadebig grin

| EleonorElena a răspuns:

Pai si eu am fost la olimpiada la mate, doar ca eu am media 9....In fine, am stiut sa fac doar 3 probleme din 10 si doar 2 au fost corecte,a fost tare greu, dar, nu trebuie sa te speri, macar ai fost dasteapta si ai putut ajunge pana acolo, acum le poti da peste nas celor care nu au fost la olimpiada la cea mai importanta materie/matematica.Eu am luat 3, 30, dar nu iti face griji, daca nu poti sa le faci nu poti, nu e capat de tara, macar ai ajuns pana acolo.