| Harumi a întrebat:

media de pe semestrul I si semestrul II adica cea anuala se mai rotunjeste sau se trece asa cum este?
(exemplu: daca am 8, 5 se trece asa sau se pune 9? )

3 răspunsuri:
| tenshi261 a răspuns:

Nu, media anuala nu se rotunjeste

| al3x955 a răspuns:

Media anuala nu se rotunjeste...de exemplu daca tu ai media 5 pe primul semestru si 4 de al doi-lea media ramane 4, 5 nu se mai torunjeste si asta inseamna ca esti corigent

| didi66 a răspuns:

Media anuala nu se rotunjeste ca de ex., daca tu ai 8 pe primul semestru si 9 pe al doi-lea atunci media anuala este 8, 5. Succes happy