| Deea149 a întrebat:

Nu ma pricep deloc la compuneri si ma gandeam ca poate e din cauza ca nu citesc (in curand voi avea si examen) Voi ce parere aveti? sad

Răspuns Câştigător
| ghibancostin a răspuns:

Pai trebuie sa citesti pentru a avea un vocabular mai nuantat, dar compunerea necesita si talent nativ. Imaginatia trebuie sa iti vina singura, nu tine de cat de mult citesti

3 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Cu toți ar trebui să citim mai mult.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles ca e din cauza ca nu citesti... nu ai format un vocabular, nu ai o imaginatie, nu ai formata o exprimare, nu inveti termeni noi

| david1234567890 a răspuns:

Bineînțeles că din această cauză. Trebuie să citești!