| Smr_Stefan_1990 a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si am examen. Nu prea ma pricep la matematica si la compuneri la romana nu ma pricep deloc. Am dat un test la mate sub forma de examen si am luat 2, 50. Imi este foarte frica sa nu iau sub 5 la simulare deoarece profa mea de mate si romana spune ca ne lasa corigenti. La romana ma mai descurc dar la mate e foarte greu! Imi poate recomanda cumva cineva un program de invatat? Vreau sa iau nota de 8 la ambele dar poate e prea mult. Multumesc mult. FUNDA

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Bagi invatat... Nimic nu este imposibil pe lumea asta. Cea mai grea este lupta cu noi, cu propriile limitari.
Matematica la greu, invata! Leaga-te de scaun, lasa alte preocupari. Lasa Facebook, Instagram, alte tampenii.

3 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Da pana acum ce ai facut, de te-ai trezit in clasa a8-a ca esti praf?laughing

| AlexDarius3 a răspuns:

Poti sa faci meditatii sau poti sa cauti pe Youtube rezolvari la ce nu intelegi.

| Mynameis93 a răspuns:

Ar trebui să începi cu meditațiile.