| Ccristina2000 a întrebat:

Nuvela si schița se pot da ca argumentari la evaluarea nationala? Eu am inteles ca nu, dar trebuie sa stim trăsăturile deoarece fragmente din ele ne ajuta la argumentarea genului epic si a caracterizarii personajului. Dar daca eu stiu argumentarea la epic si personaj, de ce ar trebui sa mai invat si schița si nuvela?

3 răspunsuri:
| Pati2500c a răspuns:

Nu se vor da, mai ales cu carantina asta vor face subiectele mai usoare. Dar nu strica sa stii 2/3 trasaturi

| andreea567890123 a răspuns:

Eu din cate stiu nu se pot da. Dar macar sa stii trăsăturile, asa mi-a zis profa de pregătire anul trecut cand am dat eu.

Oricand iti poate da un mesaj al textului si sa spui ce fel de text e

| Aleeex13 a răspuns:

Buna totul este posibil dar accentul v a pica in mare parte pe opera lirică si epica dar sa fi sigura dar fi ok sa le sti pe toatelaughing