| UtilizatorAlex a întrebat:

Până când pot fi depuse actele pentru examenulde titularizare?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Salut colega, am inteles din metodologie ca inscrierea ar fi intre 20 aprilie si 3 mai, dar informatia asta e intr-un noian de alte date. Asa ca uita-te si tu cu atentie pe calendarul titularizarii. Succes colega!

10 răspunsuri:
| BlueDark a răspuns:

Uita-te pe site-ul inspectoratului judetean sau pe site-ul unitatii de invatamant la care vrei sa te titularizezi.Noi nu suntem Mama Omida, sa stim.

| UtilizatorAlex explică (pentru BlueDark):

Întrebam pe cine știe fiidcă pe site nu scrie. Și nu e nevoie să fii malițios.

| BlueDark a răspuns (pentru UtilizatorAlex):

Daca nu scrie, inseamna ca nu se organizeaza acum. Urmareste site-urile si vezi cand apare ceva.
Devreme ce nici nu stii de unde sa te informezi, e grav...ca profesor.
Succes colegu'!

| minrest a răspuns (pentru BlueDark):

Ce se intampla, Dane, ti-am dat note mici in liceu? Poate ca nu prea dadeai importanta scolii, sau poate a fost vina noastra ca nu am stiut sa te motivam. Inteligent esti, articulat esti, te exprimi foarte bine, nu trebuie sa ramai cu un complex fata de profesori.

| BlueDark a răspuns (pentru minrest):

Ma scuzati, dar vorbiti cu cineva trecut de 40 de ani.Trebuie sa existe respect intre colegi, nu credeti?winking

| minrest a răspuns (pentru BlueDark):

Asa cred si eu. Nu ii explicati colegului ca nu sunteti mama Omida? Prin asta ati dat discutiei o nota informala, asa ca mi-am permis si eu sa glumesc. Informatia pe care o cauta el va fi afisata la Inspectorat, dar deocamdata este greu de gasit in toata medodologia; de aceea cred ca nu se poate trage concluzia ca nu ar fi bun de profesor.

| BlueDark a răspuns (pentru minrest):

Orice profesor cu ceva experienta stie asta.Ori e incepator, ori nu l-a interesat deloc pana acum(ceea ce e destul de grav).

| minrest a răspuns (pentru BlueDark):

Termina anul asta cred; un profesor bun nu are experienta in asta, caci cum da examenul asta, il si ia.

| BlueDark a răspuns (pentru minrest):

Nu e adevarat. Poti sa il iei, dar pana nu te titularizeaza directorul unei unitati de invatamant il tot dai...
Asta mi se pare prostia din invatamantul romanesc.
Plus ca daca termina anul asta si isi permite sa imi vorbeasca ca si cum ar avea ani de experienta in urma, asta denota ca e complexat de propriile incapacitati.