| Ionicka a întrebat:

Pentru facultatea de drept ati alege Iasi sau Cluj? (De ce?)
Dau fundawinking

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Depinde unde ai domiciliul.

| Violleta2022 a răspuns:

Cea care-i mai apropiata de orasul tau natal!

| Miss25JK a răspuns:

Iasi, eu personal, dar mai mult as alege Bucuresti. As alege Iasi in loc de Cluj Napoca deoarece din cate stiu de la alte rude si alti prieteni in Iasi profesorii chiar ajuta studentii sa devina ceea ce vor, nu se tine cont de cadouri sau alte plocoane, esti doar tu cu mintea ta acolo. Iasi este centrul universitar al Romaniei.

| Ionicka explică (pentru Miss25JK):

Si cu admiterea cum e?
Din cate stiu la Iasi e 100% media de la BAC
La Cluj BAC+un examen la logica si la Bucuresti BAC si un examen la economie

| itisnotimportant a răspuns (pentru Ionicka):

La Iasi admiterea e 50% media examenului de bacalaureat-50% test la Limba Romana.